Nova hapšenja u Užicu
Ispred suda u Užicu danas je, u pola osam, počeo protest u vreme saslušanja šest osoba, među kojima su dvojica odbornika, trojica aktivista i jedan profesor. U međuvremenu, uhapšeno je još četvoro građana
Protest u Užicu, 7. jul 2025. (Foto: FoNet / Zoran Đurović)
Saslušanje šestorice juče uhapšenih je završeno u Užicu. Očekuje se da nakon isteka 48h, koliko im je određeno policijsko zadržavanje, se donese odluka da li će biti pušteni na slobodu ili će im pritvor biti produžen.
Tu, međutim, nije kraj. Hapšenja su se nastavila. Kako prenosi N1, još četvorica su uhapšena danas tokom dana. I oni se terete za napad na službeno lice.
Portal nova.rs objavio je da su među uhapšenima i dvojica građana koji su u ponedeljak uveče uspeli da nadmudre Žandarmeriju i blokiraju magistralu.
Užički zbor je pozvao građane da pri objavi fotografija sa protesta bluruju lica građana.
Užičani među najupornijima
U subotu uveče, Užičani su blokirali magistralni put ka Zlatiboru, sedeli su na asfaltu u miru, sve dok ih kordon žandarmerije na silu, uz upotrebu biber-spreja, nije potisnuo s kolovoza. Tada je privedeno nekoliko građana.
To ih nije omelo da s protestima nastave i u nedelju. Najpre su se okupili ispred zgrade Skupštine grada, a potom krenuli u šetnju do nadvožnjaka i autobuske stanice. Magistrala je ponovo blokirana, i to uz još brojniju podršku građana, među kojima su bili i studenti, penzioneri, radnici i roditelji sa decom…
U ponedeljak uveče, opet su blokirali magistralu.
Šta su poručili u ponedeljak
Nekoliko hiljada Užičana okupilo se u ponedeljak uveče na protestu ispred Skupštine grada, odakle su poručili da građani žele slobodu i pravdu, kao i da će oni biti tas na vagi koji će oboriti vlast predsednika Aleksandra Vučića.
Kompas