Vesić podnosi ostavku

Ministar saobraćaja, građevine i infrastrukture Goran Vesić izjavio je večeras da će u utorak podneti ostavku na tu funkciju, koju je ponudio odmah na dan tragedije na železničkoj stanici u Novom Sadu, 1. novembra.

Goran Vesić (Foto: FoNet / Zoran Mrđa)

Vesić je na vanrednoj konferenciji za novinare u Vladi Srbije rekao da ne može da prihvati krivicu za smrt 14 osoba koje su poginule na železničkoj stanici u Novom Sadu. Kako je rekao, ni njegovi saradnici, nisu mogli da utičue na tu tragediju i nemaju „ni trunku odgovornosti“. Iskazao je uverenje da će istraga to potvrditi.

“Ostavku podnosim kao odgovoran čovek, jer želim da pokažem da postoji moralna odgovornost. Odlazim sa ove funkcije čiste savesti i ponosan na rezultate koje smo ostvarili”, poručio je. Dodao je i da će i dalje uvek biti na raspolaganju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.

Vesić je novinarima iščitao hronologiju događanja oko čitavog slučaja, datume i detalje potpisanih ugovora, i objasnio da je sve urađeno pre nego što je izabran za ministra. “Kao ministar nisam doneo nijedan akt koji bi utiao na taj projekat”, rekao je Vesić. Nadležne organe pozvao je da utvrde ko je odgovoran i zašto se tragedija desila.

Pitao je i zašto Infrastruktura Železnica Srbije nije deceniju održavala stanicu u Novom Sadu, što im je bila obaveza.

Vesić je rekao i da veruje da će i svi drugi koji su bili odgovorni za rekonstrukciju železničke stanice u Novom Sadu slediti njegov primer i dati ostavke. Na kraju izlaganja, kome je prisustvovalo dvadesetak njegovih saradnika, Vesić je napustio konferenciju za štampu, tako da novinari nisu mogli da mu postave pitanja.

FoNet

Pročitajte i: