Teodora Martinko: Preživela pad nadstrešnice, sada vodi novu bitku

Jedina osoba koja je preživela pad nadstrešnice na autobuskoj stanici u Novom Sadu, Teodora Martinko, vodi borbu za potpuni oporavak.

Železnička stanica u Novom Sadu nakon obrušavanja nadstrešnice (Foto: FoNet/021.rs/printscreen)

Posle više od šest meseci od pada nadstrešnice u Novom Sadu, ispod koje je život izgubilo 14 osoba, dok su dve osobe kasnije preminule od težine zadobijenih povreda i sekundarnih komplikacija, multidisciplinarni tim Kliničkog centra Vojvodine, pomno prati stanje Teodore Martinko, jedine povređene koja je uspela da preživi pad nastrešnice i težinu povreda.

Van životne opasnosti

Upravnica klinike za anesteziju, intenzivnu terapiju i terapiju bola KCV-a prof. dr Teodora Tubić rekla je za RTS da je stanje pacijentkinje Teodore Martinko stabilno. „Ona je sada već duži period na odeljenju. Ja se iskreno nadam da su sve hirurške intervencije negde sada iza nas, a ostaje još jedan kratak period kada su potrebna previjanja, naravno ne više svakodnevna“, kaže dr Tubić.

Dalji oporavak

Doktorka Tubić je rekla da što se tiče dalje njenog lečenja, njeno lečenje bi svakako trebalo da se nastavi u nekom rehabilitacionom centru. „Još uvek su pregovori i pronalaženje i iznalaženje najbolje moguće ustanove za nju i naravno ono što bi za nju bilo neophodno jeste da se obezbedi proteza sa kojom bi ona mogla da funkcioniše u svom svakodnevnom životu“, navela je Tubić.

J.G./Vreme

Više o ovome pročitajte OVDE