Nisu samo osvajači medalja dobili nagradu: Ko je sve do sada dobio po 200.000 evra od države
Novac za najavljene nagrade za ostvarene rezultate na Olimpijskim igrama u Parizu upravo je odvojen iz budžetske rezerve.
Rešenje objavljeno u Službenom glasniku ukazuje da je, za sada, za osvojene medalje izdvojeno ukupno 118 miliona dinara.
Koliko novca dajemo
Vlada je za sada prebacila 47,2 miliona dinara za nagrade sportistima koji su osvojili medalje u Parizu i njihovim trenerima.
Tako će Novak Đoković za osvojeno zlato dobiti 200.000 evra, koje će, kako je već najavio, pokloniti u humanitarne svrhe. Istu sumu dobiće i Novakov trener, Viktor Troicki.
Ko je još zaslužio nagrade?
Ovo je drugo izdvajanje novca za naše olimpijce, pošto je pre samo nekoliko dana, država odvojila 70,8 miliona dinara za Zoranu Arunović, Damira Mikeca i njihovog trenera – Jelenu Arunović, koji su zlato u streljaštvu.
I njima je stiže po 200.000 evra.
Nova ekonomija