Naprednjački skup kao Ivkova slava

 “Krećemo u ofanzivu”, poručuje Ana Brnabić, dok Aleksandar Vučić govori o proklijalom semenu slobode. Najavljuju, naime, trodnevni sabor u organizaciji Srpske napredne stranke. Šta se sve sprema za te dane

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić na mitingu Srpske napredne stranke (SNS) u Jagodini 24.1.2025. (Foto: FoNet/Instagram predsednika Srbije)

„Najveći skup u istoriji Srbije“, koji je najavio predsednik Vučić, odložen je od kraja marta za 11-13. april. Koje poruke vlast šalje o tom skupu? I šta sve planiraju?

Šta kaže vlast

Predsednik Srbije priča o besu zbog onih „koju su nas terorisali u prethodnim mesecima“ (prim. misli na studente i građane koji protestuju), pa potom sam smiruje situaciju: „Moraćemo da se svejedno na miran i demokratski način tome suprotstavimo. I to mora svako od nas. Niko nema pravo da ćuti. To moraš i ti, i ja, i svako drugi. Nije važno da li će nas biti 30 ili 5000 (…) Seme slobode počelo da klija.“

I Ana Brnabić je opisala dolazeći skup kao „stop teroru“, dodavši „želimo državu, institucije, mir, stabilnost i da Srbija nastavi da se razvija, jača i da pobeđuje.“

Kako će izgledati skup

Kako je Brnabić opisala, u ta tri dana biće postavljen štand na kome će ljudi moći da ostavljaju pisma za predsednika Vučića koja će lično on pročitati; zatim, štand gde će ljudi moći da upute  kritike na rad funkcionera, pa gde će moći da popune pristupnice i da se učlane u pokret u nastajanju (od septembra 2022), te da daju svoje mišljenje o tome kako da se on zove.

Kaže još, doći će mnogo Srba iz BiH, Hrvatske i sa Kosova, a predstaviće se i turističke organizacije, biće tu plus i mnogo specijaliteta, i posnih i mrsnih.

J.J./Vreme

Više o ovoj temi čitajte na: