Ćuta traži da se Porfirije i SPC izjasne o litijumu: „Imaćete pobunu u celoj Srbiji“

Šef poslaničke grupe Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta poručio je danas vlastima da budu sigurni da će im se, zbog iskopavanja litijuma, cela Srbija dići kao u ponedeljak u Valjevu, a da će on biti sledeći koji će da blokira prugu, pa neka ga uhapse.

Aleksandar Jovanović Ćuta (Foto: FoNet/Aleksandar Barda)

Od Srbije ste napravili javnu kuću, dođe ko hoće, Rio Tinto plati i ode kući. To vam neće proći. Valjevo juče, imaćete pobunu u celoj Srbiji, rekao je Jovanović na sednici Skupštine i pozvao sve građane da stanu u zaštitu svoje zemlje, koju vole, za razliku od vlasti, koja je „dala du*e pod kiriju (Olafu) Šolcu“.

„Memorandum potpis na smrtnu kaznu“

On je izjašnjenje zatražio i od Srpske pravoslavne crkve i partijarha Porfirija, da iskažu svoj stav o litijumu i uništavanju Srbije.

Jovanović je ocenio da je potpisivanje Memoranduma o litijumu potpis za smrtnu kaznu ljudima koji nas hrane.

On je pred kamerama zgužvao taj dokument i objasnio da je to poruka građana Srbije „izdajničkoj Vladi Srbije Olafa Šolca, koja radi za Rio Tinto“.

Ana Brnabić isključila mikrofon na pomen okončanja projekta Jadar

„Jadno je i bedno ono što potpisuje Šolc“, rekao je Jovanović i pitao predsednicu Skupštine Anu Brnabić šta je pričala pre dve godine, kada je govorila da je „projekat Jadar gotov“.

Ona mu je isključila ton kad je hteo da pusti snimak, a Jovanović je zapitao „zašto je slagala građane Srbije“.

„Šta je, pojela maca jezik, nećete da odgovorite?“, rekao je on i predstavnike vlasti upitao da li su svesni da su potpisali da ne postoji život u Gornjim Nedeljicama.

On je vlast otužio i da su kleptomani, jer su ukrali 38.000 potpisa građana dovoljnih za pokretanje inicijative da se zabrani iskopavanje litijuma.

FoNet

Pročitajte i: