Rektor Univerziteta u Novom Sadu pozvao policiju zbog blokade studenata: Patrola odgovorila da nije nadležna
Rektor Univerziteta u Novom Sadu Dejan Madić, zajedno sa još dvadesetak zaposlenih u Rektoratu, došao je danas do blokirane zgrade kako bi pokušao da uđe, prenosi portal 021.
Policija ispred Rektorata u Novom Sadu (Foto: Portal 021.rs)
Od studenata koji skoro dve nedelje blokiraju zgradu Rektorata zatevajući da se obezbede regularni uslovi za izbore za Studentski parlament Filozofskog fakulteta, Madić i ostali zahtevaju da im otvore, kako bi im se omogućio rad, izveštava 021.rs.
Policija legitimisala prisutne
Madić je pozvao i policiju da im asistira u slučaju da im se ne omogući da uđu.
Jedna patrola policije došla je sat i po vremena nakon poziva i tražila je prisutnima lične karte. Međutim, kako su policajci naveli na licu mesta, postupanje u ovom slučaju nije u njihovoj nadležnosti.
Madić nije želeo da daje izjave za novinare.
Blokada protiče mirno
Nezvanično, iz uprave Univerziteta za 021.rs kažu da zaposleni pokušavaju da se vrate, jer je narušeno redovno funkcionisanje ustanove s obzirom da rade na projektima, izdavanju diploma i slično.
Blokada i dalje protiče mirno, osim što su radnici obezbeđenja pocepali neke od plakata koje su studenti širom zgrade polepili.
U prethodnim danima Madić je u nekoliko navrata tražio od obezbeđenja u Rektoratu da skine transparente, ali studenti to nisu dozvolili, nakon čega je dolazila i policija koja ih je legitimisala, ali bez skidanja natpisa.
Blokada Rektorata počela je jer je za prethodni ponedeljak bilo zakazano održavanje izbora za Studentski parlament Filozofskog fakulteta, što, kako su naveli iz organizacije STAV, nije legitimno jer Statut fakulteta i pravilnici podrazumevaju da se izbori mogu organizovati jedino u fakultetskoj zgradi.
FoNet/021.rs